Awans do LIGI OKRĘGOWEJ

• autor: Admini, 2018-06-24 21:51

MECZ GODNY MUNDIALU

W meczu Miedzanka - LKS Ostrówek było wszystko, co powinno być
w dobrej rywalizacji piłkarskiej: gra o najwyższy cel (awans), bramki (także te w końcówce), rzuty karne (wykorzystane ale i odwołane przez sędziego), żółte i czerwone kartki, a przede wszystkim emocje!

więcej w rozwinięciu

Spotkanie rozpoczęło się spokojnie, piłką operowali przeważnie goście, ale głównie w strefie środkowej. Widoczne było wzajemne wyczekiwanie drużyn na swoją szansę. Z minuty na minutę mecz nabierał rumieńców, zespoły coraz mocniej atakowały na bramkę przeciwnika. Pierwszą bramkę zdobyli goście w 18`minucie, bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego. Po szybkiej kontrze i płaskim dośrodkowaniu z prawego skrzydła, przed polem karnym na 20. metrze faulował Łukasz Korzeniewski. Przy strzale bramkarz był bez szans. Od momentu straty gola Miedzanka zaczęła grać z większym luzem, mniej przestraszona, przez co stwarzała groźne sytuacje. Niestety w każdej z nich brakowało albo szczęścia, albo wykończenia, albo lepszego dogrania do partnera. Szczęście uśmiechnęło się w 44`minucie kiedy do piłki zagranej w pole karne przez Adama Kajdaniuka dopadł Karol Omelańczuk. Kapitan uprzedził bramkarza i został sfaulowany. Jedenastkę wykorzystał Piotr Krysiński. Do przerwy 1-1.

Na początku drugiej połowy Miedzanka zdobyła gola po zespołowej akcji. Prawy obrońca odzyskał piłkę, 3 szybkie podania i już byliśmy na połowie przeciwnika, gdzie Krysiński prostopadle zagrał do Kajdaniuka, a ten pokonał bramkarza gości. Najpiękniejszą akcję meczu zepsuł asystent sygnalizując spalonego (jakże wątpliwego!). Dalej to Miedzanka przeważała i miała lepsze okazje do objęcia prowadzenia. Sam na sam nie wykorzystał Czarek Rytel, było jeszcze kilka dobrych sytuacji, ale utrzymywał się wynik sprzed przerwy. Gra przeniosła się do środkowej części boiska, a Ostrówek przejął inicjatywę, czego efektem sytuacja z 70`minuty. Marcin Bierdziński wślizgiem wybija piłkę z własnego pola karnego, a zawodnik gości po tej interwencji upada. Sędzia odgwizduje rzut karny. Następuje potężne zamieszanie, gospodarze nie zgadzają się z decyzją. Po konsultacji z arbitrem bocznym, główny zmienia decyzję. W obozie gości złość i rozczarowanie. Od tego momentu atmosfera na boisku mocno gęstnieje, decyzje arbitra są kwestionowane, mnożą się brutalne faule i żółte kartki. Lepiej na to zareagowała Miedzanka, obejmując w 88`minucie prowadzenie. Lewą stroną akcję napędził Kamil Chudzik, oddał strzał z ostrego kąta, który bramkarz odbił prosto pod nogi Czarka Rytla. Ten na szczęście zrehabilitował się za poprzednią sytuację trafił do siatki. Ekscytacja w ekipie gospodarzy! Rezerwowi wbiegli na boisko cieszyć się z całą drużyną. Ale na tym mecz się nie skończył, a sędzia doliczył aż 6 min. Tuż po bramce zawodnik LKSu otrzymał czerwoną kartkę za wybitnie niesportowe zachowanie. 2 minuty później w konsekwencji drugiej żółtej kartki boisko opuszcza Bartłomiej Rytel. Nie zmieniło to już nic - Miedzanka odnosi zwycięstwo i awansuje do ligi okręgowej!

Dla kibiców zgromadzonych na stadionie był to bardzo dobry do oglądania mecz. Szczególnie druga połowa, która wynagrodziła deszczową aurę z początku spotkania. Oprócz dużego wysiłku i walki, było też wiele akcji z jakością piłkarską, zarówno po jednej jak i drugiej stronie. Oby więcej takich gier w lidze okręgowej!